Inovovaná àla Palla: Toto sú naše vylepšené receptúry

Inovovaná àla Palla:
Toto sú naše vylepšené receptúry

Kozmetický priemysel stále napreduje a preto sme sa rozhodli inovovať všetky naše produkty, aby sme vám poskytli tú najlepšiu starostlivosť pre vašu pleť. Toto sú aktívne látky, ktoré sme použili na ich vylepšenie.
13. 01. 2020
autor Veronika
Inovovaná àla Palla: Toto sú naše vylepšené receptúry

Aj aktívne látky získavajú ocenenia. Každoročne sa koná celosvetová výstava výrobcov surovín kozmetiky In Cosmetic, na ktorej sú oceňované suroviny a teda aj aktívne látky. In Cosmetic je jedinečné miesto, kde sa môžete stretnúť s najinovatívnejšími výrobcami kozmetických surovín vo svete. Každoročne sa na tejto výstave uvádzajú novinky z ktorých sme tento krát vybrali aj my.

Nové aktívne látky àla Palla:

 • PhytoCellTecTM Goji
  Absolútnou novinkou je PhytoCellTecTM Goji. Jedná sa o kmeňové bunky biotechnologicky vyrobené z plodov kustovnice čínskej (Lycium barbarum). Okrem pozitívnych vlastností, ktoré majú kmeňové bunky (omladenie pleti, prevencia voči starnutiu, stimulácia produkcie kolagénu a elastínu…) je táto látka výnimočná tým, že pravidelným používaním vytvára tzv. V-shape face (tvar tváre V). Po takomto tvare jednoducho ženy túžia. V-shaped face – štíhla a oválna tvár, ktorá sa zužuje na ostrý koniec k brade. Je mimoriadne žiaduci v Ázii, pretože tvár vyzerá žensky a mladistvejšie. Túto aktívnu látku môžete nájsť v Pleťovom elixíre s kmeňovými bunkami a v Očnom kréme s kmeňovými bunkami, kde pôsobí na jemné vrásky okolo očí a zmenšuje ich hĺbku.
 • MossCellTecTM No. 1
  Mach (Physcomitrella patens) vyhral zlatú cenu na In Cosmetic v roku 2018 za inováciu – látka pôsobí na bunkovej úrovni – chráni zdravie bunkového jadra. Mach je jednou z prvých rastlín, ktoré dokázali rásť na suchej pôde už pred 470 miliónmi rokov. Machy boli vystavené tvrdým podmienkam ako nedostatok živín, silné UV žiarenie, chlad a teplo, suché obdobia, vietor ako aj „útoky“ baktérií a húb. A tým si vyvinuli obrovský súbor génov, ktoré im umožnili rýchlo sa prispôsobiť rýchlo sa meniacim podmienkam prostredia. Táto aktívna látka prichádza s úplne novým – revolučným konceptom v boji proti starnutiu pleti založeným na zdraví bunkového jadra. Okrem toho posilňuje pokožku voči mestkým agresorom a klimatickým zmenám a zlepšuje hydratáciu, kožnú bariéru a homogenitu pokožky. Nájdete ju v Rozjasňujúcom pleťovom kréme, Pleťovom elixíre s kmeňovými bunkami a v Očnom kréme s kmeňovými bunkami.
 • Detoxondria
  Naša koža je denne vystavovaná škodlivým vplyvom prostredia ku ktorým nepochybne patria aj toxíny, ktoré majú nepriaznivý vplyv na pokožku. Toxíny deštruujú bunky a negatívne vplývajú na ich funkciu a štruktúru. Je dôležité detoxikovať nielen naše telo rôznymi diétami, ale aj našu kožu. Detoxondria ako už jej názov napovedá je látka, ktorá nám pomôže detoxikovať našu kožu. Detoxondria je získaná z červenej mikro riasy rodu Rhodella, ktorá je vystavená vo fotobioreaktoroch oxidačnému stresu aby získala schopnosť odolnosti voči tomuto stresu. Jedná sa konkrétne o mikro riasu Rhodella violacea, ktorá bola prvý krát izolovaná v Nemecku v roku 1951. Jej odolnosť voči oxidačnému stresu sa prejavuje vylučovaním jedinečného expoloysacharidu, ktorý vytvára okolo svojich buniek ochranný sliz. Táto látka získala cenu za inováciu v roku 2013. Detoxikácia pokožky pomocou tejto aktívnej látky funguje na základe „čistenia“ nefunkčných mitochondrií v bunkách, dochádza k recyklácii mitochondriálneho odpadu a zlepšeniu mitofágického výkonu buniek. V podstate to znamená, že Detoxondria zlepšuje okysličovanie tkanív, zlepšuje jasnosť pokožky, znižuje citlivosť pokožky na únavu a celkovo kožu zbavuje toxínov teda detoxikuje pokožku. Každá koža potrebuje detoxikáciu, preto odporúčame použiť Detoxikačnú pleťovú masku a na telo Hydratačné telové mlieko.
 • Goldella
  Vzácny anti-aging olej pre všetky typy pleti.Pokožka je každý deň vystavovaná rôznym druhom stresu, preto je náchylná na zápaly. Chronický zápal je tichý a neviditeľný, pričom v tele, ktoré je ochromené množstvom agresorov sa rozvíjajú rôzne zápalové reakcie. Ako ďalšiu aktívnu látku do našich výrobkov sme preto vybrali Goldellu. Získava sa z Chlorelly vulgaris, extrémne odolnej jednobunkovej riasy, ktorá sa objavila už pred 2,5 miliardami rokov v sladkovodných vodách planéty. Goldella je bohatá na luteín (prírodný esenciálny antioxidant), vyživuje a chráni tkanivá pred škodlivým pôsobením voľných radikálov a ich účinkami, ktoré spôsobujú starnutie. Táto aktívna látka bola testovaná na dobrovoľníkoch. Bolo preukázané zlepšenie homogenity textúry pokožky a zníženie množstva vrások. Zlepšuje štruktúru kože. Goldella podporuje regeneráciu kožných tkanív a tým chráni pokožku pred zápalom. Tento vzácny olej sa nachádza v produktoch: Výživné pleťové sérum, Výživná pleťová maska, Pleťový peeling, Telový peeling, Výživný telový balzam.
 • Ectoin®
  100% prírodná multifunkčná látka Ectoin® ide s novými trendami kozmetiky a tam patrí aj ochrana voči modrému svetlu. Naša pokožka je tomuto svetlu vystavená každý deň. Modré svetlo vyžarujú digitálne spotrebiče ako je aj váš mobilný telefón, počítačová obrazovka alebo televízor. Každodenné vystavovanie tomuto svetlu má nepriaznivý vplyv na kondíciu našej pleti a dochádza tak k foto starnutiu pokožky. Ectoin® je zložka extrémofilných mikroorganizmov, ktorá má schopnosť sebaobrany v nehostinných prostrediach ako sú: púšte, slané jazerá, ľadovce, hlboké more ale aj horúce pramene. Bol objavený v roku 1985, keď nemecký vedec skúmal mikroorganizmy, ktoré našiel v slanom jazere vo Wadu El Natrun v Egyptskej púšti. Ectoin® sa exkluzívne vyrába v nemeckom laboratóriu fermentačným biotechnologickým procesom za použitia špecifického kmeňa halofilných baktérií Halomans elongata. Táto látka má teda schopnosť vysokej regenerácie kožnej bariéry a tým chráni pokožku voči pôsobeniu modrého svetla, voči vonkajším vplyvom a dokonca zabezpečuje dlhodobú prirodzenú hydratáciu pleti. Práve pre všetky tieto jeho blahodarné účinky sme Ectoin® pridali do viacerých výrobkov àla Palla: Hydratačné pleťové sérum, Hydratačný pleťový krém, Hydratačná pleťová maska, Rozjasňujúci pleťový krém, Výživný pleťový krém, Výživná pleťová maska.
 • Phytosolve® 8034 s vitamínom A
  Ďalšou aktívnou ingrediencou, ktorú sme pridali do našich výrobkov je Phytosolve® 8034 s vitamínom A, ktorý sa v posledných rokoch teší veľkej obľube práve vďaka jeho omladzujúcemu účinku. Vybrali sme špeciálnu formu vitamínu A tzv. Phytosolve® 8034 s vitamínom A. Phytosolve je špeciálny princíp, ktorý bol vyvinutý na zosilnenie penetrácie lipofilných aktívnych látok cez pokožku pomocou matrice glycerol/vody. Phytosolve obsahuje najjemnejšie kvapôčky, ktoré zvyšujú kontaktnú plochu medzi pokožkou a kozmetickou účinnou látkou, je účinným nosným systémom pre hlbokú penetráciu. Vitamín A zlepšuje vzhľad suchej alebo poškodenej pokožky, obnovuje jej pružnosť a zmierňuje odlupovanie pokožky, má regeneračné a omladzujúce účinky, stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu, zlepšuje vzhľad starnúcej pokožky a predchádza vzniku jemných vrások, je účinný pri vytváraní nových zdravých kožných buniek. Vaša pleť bude teda vďaka vitamínu A vyzerať hladšie, sviežejšie a mladšie. Môžete ho nájsť v týchto výrobkoch àla Palla: Odličovacie mlieko, Micelárna voda, Hydratačné pleťové sérum, Hydratačný pleťový krémHydratačná pleťová maska.
 • EPS White
  Ešte stále je vo svete trendom pekne opálená pokožka, bohužiaľ príliš časté vystavovanie sa slnečnému žiareniu, ale aj vonkajšie znečistenie a hormonálne zmeny u žien môžu spôsobiť vznik pigmentových škvŕn. Účinná látka EPS White je skvelým riešením na prevenciu ale aj na odstránenie už vzniknutých pigmentových škvŕn. Vďaka tejto látke sa budete môcť pýšiť zjednoteným tónom pleti. Jedná sa o revolučnú molekulu, ktorá je schopná interagovať s pigmentovými synapsami a odstraňovať tmavé škvrny na pokožke. Ide o prvý morský exopolysacharid, v ktorom boli identifikované dve aminokyseliny: serín a alanín. Tieto dve hydrofóbne aminokyseliny indukujú vznik špeciálneho zostavenie molekuly a tak jej uľahčujú prienik do kože, aby mohla interagovať s pigmentovými synapsami. EPS White chráni pokožku pred zápalmi a syntézou melanínu, ktorá je vyvolaná vonkajším znečistením, hormonálnymi zmenami u žien a expozíciou UV žiarenia. Je klinicky dokázané, že po dvoch mesiacoh pravidleného používania (dvakrát denne) prípravkov s touto aktívnou látkou sa počet pigmentových škvŕn žnízil o 96 %. Okrem toho aj chráni pokožku voči vonkajším vplyvom a má teda anti-pollution efekt. V boji proti pigmentovým škvrnám odporúčame použiť Depigmentačné pleťové sérum.

najpredávanejšie
produkty

O značke
Bez skratiek a kompromisov. Prirodzene.
Vývoj a výroba
Inovatívny prístup v estetickom balení.