Kozmetický manuál pre zimné obdobie

„Klasické“ lipozómy
pre zimné obdobie

Ponúkame vám desatoro „prikázaní“ ako zlepšiť kondíciu vašej pokožky v zimných mesiacoch. Naše „Múdre“ produkty vám pritom pomôžu.
05. 12. 2018
written by Jarmila
Kozmetický manuál pre zimné obdobie

A je to tu. Zima. Pleť na tvári a ostatných nepokrytých častiach tela je vystavená extrémnym teplotným zmenám. Na jednej strane na ne útočí ostrý vietor a štipľavý mráz a na strane druhej presušený vzduch vo vykurovaných či klimatizovaných bytoch, kanceláriách, nákupných centrách, automobiloch, lietadlách… A to nie je všetko. V koži klesá aktivita mazových a potných žliaz, jej metabolizmus sa spomaľuje. Ak pokožke nepomôžeme, kvôli nedostatku ochranného hydrolipidového filmu – vysychá. Dôsledkom je svrbivá, červená a podráždená pokožka so sklonom k nevzhľadnému olupovaniu. Pri náhlom prechode z mrazu do tepla sa prudko prekrví, čo v prípade málo elastických krvných vlásočníc môže viesť ich popraskaniu. Kondícia pokožky sa prudko zhoršuje.

1. Obmedzte pobyt v horúcej vode

Aj keď ste vymrzli na kosť a horúci kúpeľ vás láka, uprednostnite sprchu. Čas opláchnutia skráťte na päť minút alebo menej a teplotu vody znížte. Horúca voda nadmerne odplavuje už aj tak slabú ochrannú lipidovú vrstvu a podporuje dehydratáciu povrchu.

2. Ihneď po sprchovaní dodajte pokožke chýbajúce látky

Na mierne vlhkú pokožku celého tela naneste kvalitný lotion; kozmetické príručky udávajú čas do 1 minúty.
Náš tip: Hydratačné telové mlieko àla Palla fluidnej konzistencie obsahuje prírodné oleje, hydratačné látky, výťažky z nechtíka, ginkga a sladkého drievka, ako aj vitamíny E a C, ktoré pomáhajú pokožke v obnove prirodzenej bariéry. Výživný telový balzam àla Palla, ako to z názvu vyplýva, je po sprche balzamom obzvlášť pre pokožku suchú a citlivú. Kombinácia olivového, mandľového a konopného oleja, provitamínu B5, vitamínov E a C a výťažku z koreňa ženšenu zaistí potrebnú hydratáciu, hĺbkovú výživu a aktívnu regeneráciu pokožky.

3. Pleti zabezpečte konzistentnú rannú a nočnú rutinu

Napriek tomu, že mýty o nevhodnosti hydratačných krémov pre zimné obdobie sú už dávno vyvrátené, obľúbený ľahký hydratačný krém je teraz nedostatočný. Vhodné je vrstvenie prípravkov. Presne tak, ako si v zime vrstvíme odevy. Výbornou voľbou je kombinácia pleťového séra a krému, ktoré nielenže pleti dodajú potrebnú hydratáciu a výživu, ale zabezpečia aj ochranný štít pred nepriazňou prostredia. Ich nevyhnutnou zložkou je kyselina hyalurónová. A nezabúdajte na krk a dekolt, pretože ako sa hovorí, „pleť“ začína tam, kde „končí“ podprsenka.
Náš tip: Na deň skombinujte Hydratačné sérum àla Palla alebo Sérum s vitamínom C àla Palla s Výživným krémom àla Palla, na noc Výživné sérum àla Palla s Hydratačným krémom àla Palla (normálna pleť) alebo Výživným krémom àla Palla (suchá pleť). Pre očné partie môžete každú druhú noc sérum prestriedať s Očným krémom s kmeňovými bunkami àla Palla.

4. Pleti doprajte aj občasnú intenzívnu regeneráciu

Aby aj v zime bola pleť v dobrej kondícii, okrem bežnej dennej starostlivosti ju raz týždenne ošetrite pleťovou maskou podľa aktuálneho stavu vašej pokožky.
Náš tip: Hydratačnú pleťovú masku àla Palla odporúčame pre normálnu pleť a Výživnú pleťovú masku àla Palla pre zrelšiu a stresovanú pleť. Namáhanú pokožku v zimnom období upokoja a zregenerujú. Skvelou voľbou pre mastnú pleť je Detoxikačná maska àla Palla s následným výživným ošetrením.

5. Zbavte pokožku odumretých buniek rohoviny

Domnievate sa, že exfoliácia v zime nie je vhodná, pretože vaša pleť má aj tak už potenciál byť suchá a citlivá? Opak je pravdou. Vhodne prevedený celotelový peeling urýchli odstránenie mŕtvych buniek, ktoré jej dodávajú nudný šedivý vzhľad. Obzvlášť vhodný je na lakte, kolená, členky a päty, ktoré sú náchylné na nahromadenie rohoviny. Názory na frekvenciu „pílingovania“ pleti v zime sa rozchádzajú; odporúčame ľahký peeling v jedno až dvojtýždňových intervaloch.
Náš tip: Peeling àla Palla. s himalájskou soľou šetrne odstráni odumreté bunky pokožky tváre a iných častí tela.

6. Používajte len koži priateľské čistiace prípravky

Ročnému obdobiu prispôsobte voľbu kozmetiky na odlíčenie. Ak je vaša pokožka suchá a svrbivá, prestaňte používať produkty, ktoré obsahujú alkohol a silne adstringentné látky. 

Náš tip: Odličovacie mlieko àla Palla vďaka obsahu prírodných emolientov, hydratačnej látky LACTIL, konopného oleja, extraktov nechtíka lekárskeho a aloe vera pleť nielen šetrne odlíči, ale pomôže k revitalizácii jej prirodzeného pH. Prírodná látka Dermosoft Decalact SEBUM prirodzene reguluje mazotok a chráni pokožku pred zápalmi. Vitamíny E a C neutralizujú nežiaduce účinky voľných radikálov, vitamín C prispieva k tvorbe kolagénu. Pri silnejšom mejkape pre optimálny účinok mlieko kombinujte s bezalkoholovou Micelárnou vodou àla Palla s obsahom hydratačných látok, účinných rastlinných extraktov a enkapsulovaného vitamínu C. 

7. Pokožku chráňte pred UV žiarením

Počas celej zimy, ale najmä v jasný deň na snehu nezabúdajte na protislnečnú ochranu kvalitným prípravkom s adekvátnym UV faktorom. V bežný zimný deň ako ochranný „kabát“ môže fungovať mejkap s UV filtrami.

8. Nezabúdajte na ruky a pery

Príliš horúcu vodu nepoužívajte ani pri umývaní rúk. Z hľadiska odstraňovania baktérií je chladnejšia voda rovnako účinná ako horúca. Vyhýbajte sa lacným tekutým mydlám s obsahom dráždivých látok Sodium Lauryl Sulfate a Sodium Laureth Sulfate, ktoré sú zvyčajne dostupné na verejných toaletách. Dobrú službu vám urobí malé balenie krémového mydla alebo neparfumovaného čistiaceho gélu, ktoré noste v kabelke. V elektrickom sušiči si ruky osušte len do polovlhka a ihneď ich ošetrite krémom. Pri umývaní riadu alebo upratovaní používajte nepremokavé rukavice, pri pobyte vonku kvalitné kožené alebo bavlnené rukavice; rukavice z prírodnej vlny pokožku vysušujú. Celkovo nedovoľte vlne a drsnému oblečeniu priamo sa dotýkať pokožky ani na iných častiach tela; podporujú jej vysušovanie a dráždenie. Bezprostredne na koži noste ľahké vrstvy vyrobené z  priedušných bavlnených materiálov a len cez ne ťažšie a teplejšie svetre. Pery si neustále chráňte kvalitným balzamom.

9. Dodržujte pitný režim a príjem potrebných látok

Aj keď pocit smädu cítime v zime menej ako v lete, pravidelné zásobovanie kože vodou aj zvnútra je nevyhnutné. Jej nedostatok v kombinácii s diuretikami ako alkohol a kofeín, podporuje vysušovanie pokožky. Preto rýchlo doplňte poháre vodou, minerálkou alebo čajom,  aby tkanivo ostalo elastické a nečistoty sa vyplavovali z tela von. Zvlhčujte ovzdušie v interiéroch. Taktiež prechádzky v daždi, hmle a pobyt v parnej saune podporujú hydratáciu pokožky; suchej saune sa vyhýbajte. Zvýšte príjem omega-3 mastných kyselín potravou (ryby a rybí olej, ľanové a konopné semienka) alebo výživovým doplnkami. Väčšina našej populácie ich má nedostatok, a pritom sú nevyhnutné zdravotne i kozmeticky. 

Náš tip: Zvonka pokožke pomôžete aplikáciou prípravkov àla Palla s obsahom konopného oleja: Hydratačný pleťový krém, Hydratačná pleťová maska, Výživné pleťové sérum, Výživný pleťový krém, Výživná pleťová maska, Očný krém s kmeňovými bunkami, Výživný telový balzam, Odličovacie mlieko.

10. Začnite boj s hyperpigmentáciami

Toto je správny čas pre rôzne ošetrenia, ktoré v lete dermatológovia neodporúčajú. Takými sú napríklad odstraňovanie hyperpigmentácií, nežiaducich znamienok,  ale aj rôznych kožných výrastkov či rozšírených cievok.

najpredávanejšie
produkty

O značke
Bez skratiek a kompromisov. Prirodzene.
Vývoj a výroba
Inovatívny prístup v estetickom balení.