Kyselina hyalurónová – fenomén estetickej medicíny

Kyselina hyalurónová
fenomén estetickej medicíny

Kyselina hyalurónová je prirodzená substancia ľudského tela a zároveň malým zázrakom v estetickej medicíne. Prečo?
13. 03. 2019
written by Lucia
Kyselina hyalurónová – fenomén estetickej medicíny

Kyselina hyalurónová je prirodzená substancia ľudského tela. Je hlavným polysacharidom v spojivovom tkanive v koži, nachádza sa aj v nervovom a epitelovom tkanive. Je mimoriadne dôležitou zložkou medzibunkovej hmoty, čím vytvára štrukturálnu podporu bunkám. Pozitívne pôsobí na všetky stránky kože, udržiava ju pevnú, pružnú, chránenú a regenerovanú a schopnosťou viazať vodu, ju udržiava aj krásne hydratovanú. 

Produkcia kyseliny hyalurónovej so stúpajúcim vekom klesá a jej molekuly sa postupne rozpadajú na menšie reťazce. To je jedna z príčin starnutia kože, keď pokožka stráca pružnosť, napätie, pevnosť, elasticitu, vznikajú a prehlbujú sa vrásky. Kyselina hyalurónová má významne postavenie pri hojení rán, zápalových procesoch, je podporou v hojivých, reparačných procesoch. Je významnou bariérou pre vírusy a baktérie, aktívne sa zapája do priebehu zápalových reakcií. V pleti pôsobí táto kyselina silne antioxidačne a tým ju chráni pred negatívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia. Najma pred UVB lúčmi. 

Kyselina hyalurónová je vhodná na všetky typy pleti, už si len určiť správny a vhodný mastový základ podľa typu pleti. Ak máte mastnú alebo kombinovanú pleť, doporučujem si vybrať sérum, tekutý produkt s veľmi ľahkou textúrou, ktorý na pleti takmer necítite. Kyselina hyalurónová je veľmi jemná, preto je vhodná aj na veľmi citlivú pleť so sklonom ku začervenaniu. Pôsobí na pleť svojím prirodzeným skludňujúcim účinkom. 

Príprava pokožky pred nanesením prípravku s kyselinou hyalurónovou je doležitá pre dosiahnutie želanej účinnosti. Pokožku treba dôkladne očistiť, odmastiť, odstrániť už skôr nanesené prípravky. Dokonale čistá pleť totiž umožňuje lepší prienik molekúl spomínanej kyseliny do všetkých vrstiev pokožky.

Tak si to teda zhrňme:

Kyselina hyalurónová – „fenomén“ estetickej medicíny – zlepšuje bariérovú funkciu kože, zlepšuje mechanické vlastnosti kože zvýšením jej elasticity, pôsobí protizápalovo, dokonale hĺbkovo hydratuje pokožku vo všetkých jej vrstách, chráni pleť pred oxidatívnym stresom, zlepšuje prirodzený turgor kože a má reparačný – obnovujúci efekt.

Kyselina hyalurónová v produktoch àla Palla

V niektorých produktoch àla Palla patrí medzi kľúčové aktívne látky patentovaná zložka ROVISOME® HA, ktorá obsahuje účinnú formu vzácnej kyseliny hyalurónovej (HA), ľudskému telu vlastnej látky. Nízkomolekulárny hyalurónan sodný sa získava procesom biotechnologickej fermentácie a následne sa patentovanou technológiou uzavrie do lipozómov. Vďaka lecitínovému obalu blízkemu fosfolipidom buniek pokožky a vďaka malej molekule ROVISOME® HA ľahko preniká cez lipidovú bariéru až do hlbokých vrstiev kože. Z  mikrokapsuliek sa postupne uvoľňuje a  kožu hydratuje zvnútra. Účinok ROVISOME® HA je porovnateľný s účinkom injektovanej kyseliny hyalurónovej. Približne po hodine od aplikácie sa jemné vrásky vizuálne vyhladia apleť získa sviežejší vzhľad. Patentovanú zložku ROVISOME® HA obsahuje Hydratačné pleťové sérum, Hydratačný pleťový krém, Hydratačná pleťová maska, Rozjasňujúci pleťový krém, Očný krém s kmeňovými bunkami a Elixír harmónie.

najpredávanejšie
produkty