Pleťové séra: Energetická injekcia pre pokožku

Pleťové séra:
Energetická injekcia pre pokožku

Pred rokmi sme o nich nepočuli. A dnes sa stali kozmetickou vychytávkou. Nie ste si istá, na čo vlastne pleťové sérum slúži, a tak ho radšej vôbec nepoužívate? Skúsme si objasniť čo je na sérach naozaj úžasné.
10. 04. 2019
written by Jarmila
Pleťové séra: Energetická injekcia pre pokožku

Čo je pleťové sérum?

Zjednodušene povedané, je to zahustený koncentrát biologicky účinných látok a naozaj len najnutnejších prísad. Vďaka špeciálnej technológii a ľahkej textúre, jeho aktívne ingredienty dokážu preniknúť do hlbších vrstiev pokožky než z tradičného krému, ktorý obsahuje aj nevyhnutné „ťažké“ zložky. Účinok séra je preto mnohonásobne výraznejší a rýchlejší. Na pleť pôsobí ako energetická injekcia.

Ako ho správne aplikovať?

Sérum nanášajte výhradne na dôkladne očistenú a tonizovanú pleť predovšetkým večer, ale môžete ho použiť i ráno alebo počas dňa. Vynikajúcim okamihom je aplikácia po peelingu, teplej sprche či saune, keď je pleť vlhká a kožné póry sú otvorené pre prijímanie účinných látok. Vďaka klzkej fluidnej konzistencii stačí po jednej kvapke vklepať do očného okolia a ďalších lokalít typických pre výskyt vrások. Dve-tri kvapky jemne roztrite i na krk a dekolt. Áno, kvôli vysokému obsahu aktívnych látok patria pleťové séra k drahším produktom. Ale verte, že vaša investícia sa vám vráti – pokožka sa vám odmení. Nadmerné množstvo však nie je žiaduce.

Ako často ho používať?

Dobre vybrané pleťové sérum dokáže pleť revitalizovať naozaj rýchlo. Ale ak si myslíte, že vám stačí použiť pár kvapiek zázračného prípravku len sviatočne, napríklad namiesto obvyklého krému raz týždenne, potom sa želaných výsledkov nedočkáte. Je to rovnako nereálne, ako keď si sem-tam zájdete do posilňovne a čakáte pevné telo. Pre dlhotrvajúce účinky aplikujte sérum na pokožku pravidelne minimálne raz denne – nie je to nič časovo náročné.

Pre koho sérum nie je vhodné?

Séra sa hodia pre všetky typy pleti, vrátane mastnej, keďže nezanášajú póry a nepodporujú tvorbu komedónov. Opatrná by ste však mala byť v prípade, že máte podráždenú alebo aknóznu pleť alebo trpíte chronickým ochorením kože, ako je ekzém alebo rosacea – sérum môže spôsobiť zhoršenie stavu.

Odkedy sérum používať?

Že séra sú určené pre pleť 50+ je dávno prekonaný mýtus. Ale ak ste dvadsiatnička, bohato si vystačíte s hydratačným krémom a starostlivosť v podobe séra je pre vás ešte zbytočná. Neskôr, najmä po tridsiatke, keď sa na pleti začínajú trvalo prejavovať nežiaduce vplyvy veku a životného štýlu, je vhodné kombinovať dvojicu sérum a krém. Sérum totiž dokáže umocniť účinky krému, ktoré sa navyše dostavia rýchlejšie. Ak ste sérum doteraz nepoužívala, nezúfajte – nikdy nie je neskoro.

Aké druhy séra si zvoliť?

Tak ako moderné krémy, ani séra už nešpecifikujeme podľa veku, ale podľa potrieb pleti.

  • Pociťujete známky nedostatočnej hydratácie pokožky?
    Najmä v lete siahnite po Hydratačnom pleťovom sére àla Palla. Kľúčovou v ňom je vysoká koncentrácia kyseliny hyalurónovej. Na rozdiel od hydratačných prípravkov mnohých iných značiek, nejedná sa o látku s veľkou molekulou, ktorej prienik do kože je nereálny. V hydratačnom sére àla Palla (ako i v hydratačnom kréme àla Palla) je použitá nízkomolekulová kyselina hyalurónová, ktorá je patentovo chráneným spôsobom zapúzdrená do maličkých transportných guľôčok (ROVIzómov HA). Doplnená je vitamínom C a komplexom hydratačných a zvláčňujúcich látok. Sérum po pár minútach prevrstvite Hydratačným pleťovým krémom àla Palla. Ak sa vyskytujete v suchom ovzduší, akými sú naše spálne počas vykurovacieho obdobia, kabíny lietadiel či iných klimatizovaných interiérov, prevrstvite toto sérum Výživným pleťovým krémom àla Palla.
  • Vyzeráte unavene, pleť je našedlá a vrásky sú čoraz viditeľnejšie?
    Potrebujete energetickú injekciu v podobne Výživného pleťového séra àla Palla. Jedinečný koncentrát rastlinných olejov bohatých na omega-3, omega-6 a omega-9 mastné kyseliny a ďalších biologicky aktívnych látok dodá pleti potrebnú výživu. Vitamíny E a C, ako zabezpečia ochranu pred škodlivým pôsobením voľných radikálov v koži. Vitamín C stimuluje aj prirodzenú tvorbu kolagénu. Po pár minútach sérum prevrstvite Hydratačným (normálna pleť) alebo Výživným (suchá pleť) krémom àla Palla.
  • Žijete alebo pracujete v prostredí bohatom na chemický a elektronický smog? Prehnali ste to so slnkom a máte nové farebné nezrovnalosti?
    Použite Sérum s vitamínom C àla Palla. Kľúčovou v ňom je vysoká koncentrácia stabilizovanej formy vitamínu C, ktorá je patentovo chráneným spôsobom zapúzdrená do maličkých guľôčok (ROVIzómov C). Tento systém umožňuje prienik až do hlbších vrstiev pokožky, kde sa môže efektívnejšie prejaviť jeho blahodarný účinok. Chráni pokožku pred voľnými radikálmi, stimuluje syntézu kolagénu, zvyšuje žiarivosť pokožky, zjemňuje hyperpigmentácie. Účinné látky z Schizandry čínskej, Hamamelu virgínskeho a Zemolezu japonského pôsobia v pleti detoxikačne, majú antiseptické, sťahujúce, protizápalové a upokojujúce účinky. Veková hranica tu prakticky neexistuje, môžete ich používať kedykoľvek cítite potrebu. Sérum po pár minútach prevrstvite hydratačným alebo výživným krémom àla Palla.

Je dobré séra striedať?

Aziatky, ktoré na ne nedajú dopustiť, si neraz vrstvia niekoľko druhov sér, čo ale neodporúčame. Pokojne však môžete séra striedať podľa potrieb pleti a životných okolností, napr. ráno použijete antioxidačné sérum s vitamínom C àla Palla, pretože pomáha pokožke chrániť sa proti vplyvom vonkajšieho prostredia. Hydratačné a výživné sérum àla Palla, môžete nanášať ráno i večer.

Prečo je nutné po sére použiť krém?

Sérum býva oproti krémom suchšie, takže nestačí na dostatočné premastenie pleti a nedokáže dostatočne zabrániť vysušovaniu pokožky. Preto je potrebné na sérum nanášať ešte hydratačný alebo výživný krém àla Palla. Len ak máte výnimočne mastný typ pleti, môže na noc vystačiť aplikácia niektorého zo sér àla Palla.

najpredávanejšie
produkty

O značke
Bez skratiek a kompromisov. Prirodzene.
Vývoj a výroba
Inovatívny prístup v estetickom balení.