Pod rúškom. Ako bojovať proti suchej a podráždenej pokožke.

Pod rúškom. Ako bojovať proti suchej
a podráždenej pokožke.

V poslednom období sa nosenie rúšky stalo našou každodennou rutinou. Koža pod nimi sa može zaparovať, v mieste trenia podráždiť, až so vznikom akné alebo ekzému.
10. 06. 2020
autor MUDr. Alexandra Bodnárová
Pod rúškom. Ako bojovať proti suchej a podráždenej pokožke.

Ako si poradiť so suchou a citlivou pokožkou?

Mnohé z nás trápi suchá citlivá pokožka, častokrát to nemusí byť len kozmetický problém, ale može signalizovať aj niektoré ochorenie. V poslednom období sa nosenie rúšky stalo našou každodennou rutinou. Koža pod nimi sa može zaparovať, v mieste trenia podráždiť, až so vznikom akné alebo ekzému. Pokožku na rukách zase vysušuje neustále umývanie a dezinfekcia. Okrem toho že sú pre nás ochranou, môžu byť pre našu pokožku poriadnym utrpením.

Zdravá pokožka je prirodzene chránená hydrolipidickým filmom, ktorý je tvorený predovšetkým vodou a lipidmy (kožným mazom). Táto vodotesná vrstva chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi a bráni strate vody. Pokiaľ nemá vrchná vrstva epidermis vyrovnanej množstvo vody a lipidov, naruší sa funkcia bariéry, nezadržiava vlhkosť a dochádza k dehydratácii vrchných vrstiev pokožky. V závislosti na závažnosti dehydratácie sa pokožka napína, hrubne, olupuje a je náchylná tiež k prenikaniu dráždivých alebo alergenných látok.

Xeróza a jej príznaky

Suchá až veľmi suchá pokožka (nazývaná aj xeróza) predstavuje pre človeka istý dyskomfort. Prejavuje sa nepríjemnými pocitmi – pokožka je napnutá, drsná, chýba jej pružnosť, olupuje sa, prípadne tvorba trhlín, prasklín alebo zápalov. Príznaky môžu byť sprevádzané tiež intenzívnym svrbením a pálením. Suchá pokožka vytvára tak priaznivé podmienky i pre vznik ekzému a iných kožných ochorení. Niektoré časti těla sú nachylnejšie k silnému vysychaniu a to najma ruky, chodidlá, tvár. Najčastejšie dôvody vzniku suchej pleti sú: nadmerné umývanie, používanie agresívnych dezinfekčných a čistiacich prípravkov, klimatické podmienky ( horúci, chladný a suchý vzduch narúša kožnú bariéru, UV žiarenie), nevhodná kozmetika, nedostatočná konzumácia vody, genetika, hormonálny vplyv (v tehotenstve, po menopauze), s pribúdajúcim vekom (atrofia kože, úbytok potných a mazových žliaz), rizikové profesie…

Napriek tomu však správna a pravidelná starostlivosť o pokožku používaním hydratačných a premasťovacích prípravkov môže pomôct obnoviť jej pôvodný stav. Treba však dbať na správny výber výrobkov, ktoré pokožku nedráždia, sú hypoalergénne s premasťujúcou a rehydratačnou zložkou. Dôležitá je i dôsledná ochrana pred UV žiarením a redukcia kontaktu s vodou.

Ochranný premasťujúci krém / Protective repair cream

Skvelým typom na suchú, podráždenú pokožku je novovyvinutý krém àla Palla.
Obnovuje poškodenú kožnú bariéru a zabraňuje jej suchosti a podráždeniu. Výživné zloženie krému krásne premastí pokožku a vytvára na nej ochrannú vrstvu. Je hypoalergenný, vhodný pre všetky typy pleti.

Má jedinečné zloženie. Krém obsahuje patentovanú aktívnu látku zo sladkovodnej riasy Chlorella vulgaris – Goldellu, ktorá napomáha zabraňovať vzniku zápalu na pokožke.
Obsiahnutý panthenol má ukľudnujúci a regeneračný účinok.

Navyše obsahuje prírodné oleje (olivový, mandľový, konopný),vitamín E a extrakt z rastliny ženšen.

Odporúčame aplikovať 2x denne na podráždenú vyčistenú pokožku tváre, krku, dekoltu a na premastenie pokožky rúk. Skvelý tip pre suchú pokožku na rukách je aplikácia krému na noc, navliecť bavlnené rukavice a nechať posobiť počas spánku.

Ochranný premasťujúci krém si môžete objednať tu.

najpredávanejšie
produkty

O značke
Bez skratiek a kompromisov. Prirodzene.
Vývoj a výroba
Inovatívny prístup v estetickom balení.