Pomaranče sú vynikajúce na pokožku. Nie namiesto nej.

Pomaranče sú vynikajúce na pokožku.
Nie namiesto nej.

Celulitída je strašiakom každej ženy. Vyskytuje sa až u 80-90% žien v postpubertálnom veku a je pre ženy jedným z najneznesiteľnejších nedostatkov.
02. 03. 2020
autor Veronika
Pomaranče sú vynikajúce na pokožku. Nie namiesto nej.

Pomarančová pokožka

Celulitída sa najčastejšie vyskytuje na zadku, stehnách a bruchu žien. Aj keď je celulitída bežná, mnoho žien ju vníma ako nedokonalosť ich kože. Aj keď nie je chorobou a nespôsobuje žiadnu bolesť, môže negatívne vplývať na psychiku žien. Celilitída postihuje čoraz mladšiu generáciu a nie je bezprostredne spojená s nadváhou, dokonca aj športovkyne ju môžu mať.

Poznáme ju aj pod názvom “pomarančová koža”, práve kvôli podobnosti štruktúry s pomarančovou šupkou. Presná príčina vzniku celulitídy nie je známa, viacero výskumov tvrdí, že je výsledkom interakcie medzi spojivovým tkanivom a vrstvou tuku. Keďže sa týka kože stala sa aj otázkou kozmetolģie. V kozmetických výrobkoch sa využívajú topické látky v kombinácii s masážou. Pri aktívnych látkach tochto typu je veľmi dôležitá koncentrácia účinnej látky a jej funkčnosť. Najrozšírenejšími zložkami, ktoré sa používajú na odstránenie celulitídy sú najmä kofeín, kapsaicín, retinoidy a iné. Samozrejme kozmetický priemysel stale napreduje a v dnešnej dobe sa už používajú aj iné látky s dokázateľným výsledkom. Aktívne látky proti celulitíde pôsobia na princípe stimulácie lipolýzy a inhibíciou enzýmu fosfodiesterázy, ktorý zvysšuje koncentráciu cyklického adenozínmonofosfátu.

Prečo sa vyskytuje iba u žien a prečo u niektorých viac?

Je to hlavne kvôli inej štruktúre podkožného tukového väziva u mužov a žien. Celulitída súvisí s dedičnosťou, ale ovplyvňuje ju aj viacero faktorov ako je zlá životospráva, fajčenie, málo tekutín, stres a nedostatok pohybu. Jej vznik je podnietený aj množstvom hormónu estrogén, ktorý sa vo zvýšenej miere tvorí počas gravidity takže znaky celulitídy sa objavujú najmä v tomto období. Hormóny hrajú dôležitú úlohu pri vzniku celulitídy. Estrogén, inzulín, noradrenalín, hormóny štítnej žľazy a prolaktín sú súčasťou procesu vývoja celulitídy. Celulitída súvisí s cirkuláciou lymfy a teda odvodom toxínov z tela. Lymfatický systém slúži na vylučovanie toxínov a je poháňaný aj kontrakciou svalou. Preto je v boji proti celulitíde dôležitý pohyb. Pohyb simulujú niektoré účinné látky, ktoré sú schopné nabudiť správnu cirkuláciu lymfy.

Zatiaľ čo ženy majú tukové bunky a tkanivo usporiadané vertikálne, muži majú krížovú štruktúru tukových buniek a tkaniva čo môže vysvetľovať, prečo je vznik celulitídy u nich menej pravdepodobný.

Mám ju aj ja?

V praxi sú známe 3 stupne celulitídy. Je potrebné objaviť už začínajúcu celulitídu. Stupeň celulitídy sa určujeme jednoduchým hmatovým testom („pinching test“). Stlačte kožu na vonkajšej strane stehien medzi palcom a ukazovákom. Sledujte, či sa ukážu priehlbinky vo vytvorenej kožnej riase. Ak sú priehlbinky viditeľné iba počas tohto testu, jedná sa o 1.stupeň celulitídy – začínajúcu celulitídu. Ide o tzv. pevnú celulitídu s ktorou sa ešte pomerne ľahko bojuje. Ak sú priehlbinky viditeľné počas testu, ale aj po jeho skončení pri napnutí príslušných svalov, ide o 2. stupeň celulitídy – stredná celulitída.
Pri 3. stupni celulitídy, sú priehlbinky viditeľné i pri uvoľnenom svalstve v každej polohe.

Riešenie v podobe kozmetických prípravkov.

Najdôležitejšia je pravidelnosť. Vyvinuli sme pre vás výrobky, ktoré vám v boji s celulitídou pomôžu. Samozrejme samotná kozmetika nestačí, treba dodržiavať pitný režim, dopriať telu dostatok pohybu, vyhýbať sa stresu, obmedziť pitie kávy a alkoholu na minimum.

Boj s celulitídou àla Palla

Pri začínajúcom stupni celulitídy je vhodné použiť Anticelulitídový telový balzam, ktorý vďaka obsiahnutým látkam minimalizuje nedokonalosti problematických častí pokožky, stimuluje proces spaľovanie tukových buniek a účinne bojuje proti celulitíde. Ak už sa jedná o 2 alebo 3 stupeň celulitídy treba použiť Lipolytický telový krém, ktorý vďaka látke Actigym napodobňuje fyzickú aktivitu. Okrem celulitídy tento krém rieši aj redukciu tuku. Ide o odbúravanie tukových buniek z podkožného tukového tkaniva a tak pomáha formovať postavu a znižovať výskyt celulitídy.

najpredávanejšie
produkty

O značke
Bez skratiek a kompromisov. Prirodzene.
Vývoj a výroba
Inovatívny prístup v estetickom balení.