Prečo a ako sú produkty àla Palla konzervované?

Prečo a ako sú produkty àla Palla
konzervované?

„Tak málo, ako je možné, iba toľko, ako je nutné, a tak prírodne, ako sa len dá“. To je motto, ktorým sa riadime aj pri konzervovaní našich produktov.
06. 05. 2019
autor Jarmila
Prečo a ako sú produkty àla Palla konzervované?

Zemolez kozí a zemolez japonský v produktoch àla Palla

„Prečo sú produkty àla Palla konzervované?“. Toto je opakovaná otázka, ktorú dostávame. Chápeme, že Vás k nej podnecuje vystatovanie sa určitých výrobcov, že ich kozmetika je „bez konzervantov!“ A tak sa k tejto téme vraciame, pričom nadviažeme na náš blog „Prečo sa kozmetika konzervuje?“.
Takže prečo? Pretože do formulácií produktov àla Palla sa snažíme využiť maximum biologicky aktívnych prírodných látok. A tieto na jednej strane predstavujú „lákavú potravu“ pre mikroorganizmy a na druhej strane, v záujme zachovania ich účinnosti, ich nemôžeme a nechceme stabilizovať tepelným záhrevom (pasterizáciou alebo sterilizáciou).
Pre ochranu zložiek, ale najmä pre ochranu zdravia našich spotrebiteľov, zvolili sme dvojkrokový prístup:

 • produkty (s výnimkou pleťových masiek) plníme do vzduchotesného airless obalu (pozri blog na túto tému)
 • používame šetrné konzervanty selektované podľa charakteru konkrétnej formulácie.
  Riadime sa pritom mottom:
  „Tak málo, ako je možné, iba toľko, ako je nutné, a tak prírodne, ako sa len dá“.

Veľmi radi by sme zvolili výhradne prírodné konzervanty. Ale ako sme už uviedli, konzervácia prírodnými látkami má obmedzené možnosti a obnáša viaceré riziká. Do produktov àla Palla používame preto aj konzervačné látky pripravené chemickou syntézou. Ale len také, ktoré majú nízku toxicitu a senzibilizujúci potenciál (napr. sódnu soľ kyseliny benzoovej, kyselinu dehydrooctovú, fenoxyetanol, ethyhexylglycerín a polyaminopropyl biguanid). Použité sú len v minimálne potrebnom množstve a skombinované tak, aby zabezpečili účinnosť voči širokému spektru mikroorganizmov.
Avšak tam, kde je to zmysluplné, sme časť syntetických konzervantov nahradili úplne novým typom prírodnej antimikrobiálnej látky. Jedná sa o extrakt získaný z dvoch popínavých rastlín, ktoré v zložení určitých produktov àla Palla identifikujete ako Lonicera Caprifolium Extract/ Lonicera Japonica Extract. Nájdete ich vo výrobkoch: Výživná pleťová maska, Detoxikačná pleťová maska, Hydratačná pleťová maska, Micelárna voda, Sérum s vitamínom C, Očný krém s kmeňovými bunkami a Elixír harmónie. Čo sú to za látky?

 • Lonicera caprifolium
  Bežne nazývaný zemolez (i zimolez) kozí (anglicky Italian Honeysuckle) pochádza z juhovýchodnej Európy, Krymu a Kaukazu, ale dnes sa mu darí už aj na Slovensku. Jeho drobné kvietky voňajú sladko, tvarom pripomínajú ľaliu a ich farba sa postupne mení z bielej cez krémovú, ružovú až po červeno-fialovú. Ich extrakt je bohatým zdrojom flavonoidov, saponínov a látok s antioxidačnými a protiradikálovými účinkami. V kozmetických produktoch má navyše upokojujúce účinky.

 • Lonicera japonica
  Čiže zemolez japonský (anglicky známy ako Japanese Honeysuckle) pochádza z východnej Ázie. Extrakt jeho krémových až žltých kvetov mal a stále má významné miesto v tradičnej čínskej medicíne (Jin Yin Hua) pri liečbe niektorých infekčných ochorení, horúčky, vredov, ale aj v potravinách, čajoch a pri ošetrovaní pokožky. Fytochémia jeho extraktu je veľmi cenná: obsahuje napr. pinén, flavonoidy, glykozidy, triesloviny, triterpenoidné saponíny, rôzne minerálne látky a stopové prvky. Pôsobí antibakteriálne, protizápalovo i antivírusovo. Na podnet Čínskej medicíny sa uplatnil napr. v roku 2003 v boji s vírusom spôsobujúcim SARS (ťažký akútny respiračný syndróm).
  Európska fytoterapia a kozmetika začala uplatňovať zmes extraktov týchto kvetov (známu ako „Honeysuckle blend“) len nedávno, najmä keď sa potvrdila ich multifunkčnosť. Okrem už uvedených antimikrobiálnych a antivírusových schopností, preukázali sa totiž aj vzácne detoxikačné a celkovo upokojujúce účinky na pokožku.

najpredávanejšie
produkty

O značke
Bez skratiek a kompromisov. Prirodzene.
Vývoj a výroba
Inovatívny prístup v estetickom balení.