Prečo by mali byť pleťové masky súčasťou našej starostlivosti o pleť?

Prečo by mali byť pleťové masky
súčasťou našej starostlivosti o pleť?

Pleťové masky nie sú súčasťou každodennej starostlivosti o pleť, avšak majú dôležitú podpornú úlohu v starostlivosti o mastnú, dehydrovanú alebo problematickú pleť.
29. 10. 2020
autor Barborka
Prečo by mali byť pleťové masky súčasťou našej starostlivosti o pleť?

História používania pleťových masiek siaha až do stredoveku. Ingrediencie masiek pred takmer 5000 rokmi boli najmä čerstvé bylinky, aloe vera, kvety alebo kurkuma. Starí Egypťania spomínajú na Kleopatru, ktorá bola nie len vrcholom krásy v starovekom svete, ale zároveň priekopníčkou v používaní bahenných pleťových masiek z Mŕtveho mora.

Pleťové masky nie sú súčasťou každodennej starostlivosti o pleť, avšak majú dôležitú podpornú úlohu v starostlivosti o mastnú, dehydrovanú alebo problematickú pleť. Sú to kľúčoví hráči, pokiaľ ide o to, aby naša pleť dostala najlepšie možné ošetrenie a starostlivosť. Pleťové masky sú formou lokálnej starostlivosti o pleť vytvorené tak, aby bol prínos pre pokožku ešte zvýraznený.

Pleťové masky sú rôznych typov a štruktúr. Niektoré sú vyvíjané tak, aby hydratovali, čím umocnia efekt používaného hydratačného pleťového krému alebo séra. Masky určené na čistenie a detoxikáciu pleti pokračujú v práci vhodného exfoliátora ( produkt na odstránenie odumretých kožných buniek), keďže sa dostanú k nečistotám, na ktoré samotný exfoliátor nestačí.

Kedy a ako používať pleťové masky?

 • Pred použitím masky si pleť dôkladne vyčistite
 • Ak sa má pleťová maska opláchnuť, naneste ju pred zvyškom rutiny starostlivosti o pokožku
 • Ak chcete pleťovú masku nechať pôsobiť cez noc, použite ju ako posledný krok v starostlivosti o pokožku
 • Kvôli ich sile a účinnosti nie sú vhodné na každodenné použitie
 • Nezabudnite na krk a dekolt

Aké sú hlavné prínosy a výhody používania pleťových masiek?

 • 1. Hĺbkové prečistenie: pleťové masky posúvajú vaše bežné čistenie pleti zase o krok ďalej. Dokážu totiž vytiahnuť maz a nečistoty z hĺbky pórov.
 • 2. Detoxikácia a očista
 • 3. Tonizácia, prečistenie a rozjasnenie: masky môžu zosilniť účinok tonizačných prípravkov, teda pokožku vypnú a rozjasnia. Ak je pleť unavená, mdlá a matná, tak vyzeráte staršie, ako sa v skutočnosti cítite. Pri pravidelnom používaní pleťových masiek je pleť rozjasnená a vypnutá.
 • 4. Doplnenie živín
 • 5. Ukľudňujúci vplyv
 • 6. Hydratácia

V našom portfóliu výrobkov si určite budete vedieť vybrať. Ak by ste si však nevedeli rady, radi vám pomôžeme:

Ak je pleť nedostatočne hydratovaná a mdlá…

V prípade dehydrovanej, suchej a mdlej pokožky odporúčame použiť Hydratačnú pleťovú masku àla Palla. Predstavuje komplex účinných olejov, extraktov z bylín a patentovaných látok, ktoré vytvárajú vysoko účinnú kombináciu v boji proti starnutiu. Rovisome® HA s kyselinou hyalurónovou je fenoménom v estetickej medicíne. Vďaka lecitínovému obalu blízkemu fosfolipidom buniek pokožky a vďaka malej molekule Rovisome® HA ľahko preniká cez lipidovú bariéru až do hlbokých vrstiev kože, kde ju hydratuje zvnútra. Je vhodná pre všetky typy pleti, pôsobí ako prevencia vzniku vrások a podporuje obnovu dehydrovanej a poškodenej pokožky.

Ak je pleť nedostatočne vyživená…

V prípade, že chcete vašej pleti dodať pružnosť, výživu a hydratáciu, odporúčame použiť Výživnú pleťovú masku àla Palla. Predstavuje komplex účinných rastlinných zložiek a patentovaných látok, vhodný na vyživenie a hydratovanie pleti. Rastlinné zložky, ako zemolez japonský a ženšen, v kombinácii s účinnou látkou Goldella, podporujú regeneráciu kožných tkanív a tým chránia pokožku pred zápalom a známkami predčasného starnutia. Zloženie je doplnené o 100 % prírodnú multifunkčnú účinnú látku Ectoin®, ktorá má protivráskový, protizápalový, bieliaci a rozjasňujúci účinok. Po aplikácii je pokožka vyživená, hydratovaná a bez známok začervenania.

Ak je pleť problematická a bez lesku…

V prípade, že máte problematický typ pleti alebo jej len chcete dodať lesk a sviežosť, odporúčame použiť Detoxikačnú pleťovú masku àla Palla. Predstavuje komplex extraktov z liečivých rastlín, ako je zemolez japonský, zemolez čínsky, rebarbora dlanitá alebo schizandra čínska, v spojení s mikrokapsulami LipobeadTM Detox pôsobí protiaknózne, tlmí zápaly a pleť detoxikuje. LipobeadTM Detox s aktívnym uhlím je významná patentovaná látka navrhnutá tak, aby pomohla absorbovať a neutralizovať nečistoty, ťažké kovy a iné toxíny životného prostredia, ktoré sa hromadia v kožnom maze. Po aplikácii je pleť rozžiarená, má svieži vzhľad bez známok únavy.

najpredávanejšie
produkty

O značke
Bez skratiek a kompromisov. Prirodzene.
Vývoj a výroba
Inovatívny prístup v estetickom balení.