Prírodná kozmetika nie je mýtus

Prírodná kozmetika
nie je mýtus

Časy sa menia. Svet dospel do štádia, kedy nám už nestačí vyzerať krásne a upravene, ale chceme niečo viac.
26. 06. 2018
written by Monika
Prírodná kozmetika nie je mýtus
Niečo, čo našu túžbu po kráse povýši z povrchnej potreby do vnútra. Začali sme sa oveľa viac zaujímať, vzdelávať, všímať si. A to nielen čo sa stravy týka, ale konečne aj nášho vlastného zdravia a krásy. Aj vy patríte medzi ženy, pre ktoré je informovanosť dôležitá a predtým, ako sa rozhodnú dať si niečo do žalúdka, prečítajú si najskôr zloženie a o jednotlivé zložky sa zaujímajú?

Bio, vega, raw… To nie je hipsterský slovníček, ale príroda. Naša súčasť. Pozor, nikto netvrdí, aby ste si odteraz líčili pery malinami a vlasy umývali výhradne v dažďovej vode… Doba pokročila a prírodná kozmetika je momentálne dostupná aj v poctivej a luxusnej verzii, po ktorej túži každá žena. Aj tu však treba zbúrať mýty, ktoré tvrdia, že čisto prírodná kozmetika neexistuje. Čo je však skutočnejšie ako príroda sama?

Mýtus alebo realita?

V posledných rokoch totiž narastajúci trend zaznamenáva nielen bio strava, ale aj bio kozmetika. Veď koho by nezaujali produkty vyrobené z čisto prírodných látok, obsahujúce veľké množstvo vitamínov, hydratačných látok, či antioxidantov? Žiadne farbivá, parfémy, parabény… Je to však realita? Už Kleopata v starovekom Egypte údajne disponovala vlastnou továrňou na kozmetiku a prírodné maste, oleje, či dokonca čisto prírodná dekoratívna kozmetika neboli ničím výnimočným. Mnoho ľudí je však skeptických a tvrdia, že kozmetika vyrobená z čisto prírodných ingrediencií dnes jednoducho neexistuje. Dovolíme si však tvrdiť opak. Existuje! A nemusí byť vyrobená po domácky s receptom od babičky, ale môže mať aj podobu luxusnej formy, vyrobenej dermatologičkou. „Roky som zberala skúsenosti a požiadavky svojich klientov, aby som vyvinula produkty, ktoré budú čisto prírodné a zároveň splnia aj tie najnáročnejšie kritéria,“ hovorí Mudr. Alena Pallová, ktorá nedávno na trh uviedla líniu prírodnej kozmetiky àla Palla. Veď si len predstavte fakt, že väčšina žien počas jedného dňa použije v priemere okolo 12 kozmetických prípravkov! To je viac ako denných porcií jedla, o ktoré sa tak výsostne zaujímame. Zamyslime sa, čím a koľkokrát kŕmime svoje telo a pokožku. Je le na vás, či zvolíte prirodzenosť, alebo niečo, čo je umelo vytvorené.

Nekompromisné testovanie

Na označenie prírodné majú totiž oprávnenie iba také produkty, v ktorých sa nachádza viac ako 50 % prírodných látok. „Naša kozmetika ich obsahuje viac ako 98 percent,“ hovorí odborníčka, ktorá má k prírode veľmi blízky vzťah. „Často chodím na prechádzky, zbieram kvety, bylinky a doma som ich často sušila a vyrábala si vlastné liečivé masti a kašičky, ktoré sa mi veľmi osvedčili,“ hovorí Pallová o tom, kedy vznikla prvá myšlienka mať svoju kozmetickú líniu. Špecialistka, ktorá sa estetickej dermatológii venuje už vyše 12 rokov, však musela prejsť zložitú cestu a vývoj àla Palla jej trval roky. „Priniesť na trh vlastnú líniu prírodnej kozmetiky je beh na dlhé trate. Celé hodiny som študovala účinky byliniek a zisťovala na aký typ pleti sú vhodné. Keď som vymyslela správny recept, musela som nájsť najkvalitnejšie ingrediencie.“ Práve tie výrobcovia kupujú po celom svete, od tých najlepších dodávateľov. „Napríklad konzervačné látky sú z Japonska, čo je jediná krajina, kde ich dokážu vypestovať.

 
Shizandra pochádza z Číny, ale pestuje sa už aj na Slovensku. Ostatné ingrediencie pochádzajú z fariem z Talianska, Francúzska a, samozrejme, väčšinou zo Slovenska,“ hovorí dermatologička a prezrádza, že vývoj jediného bio produktu môže trvať od troch mesiacov až do jedného roka. Musí totiž prejsť prísnou kontrolou v nezávislých pracoviskách a testovaním. Už počas vývoja sú výrobky testované na dobrovoľníkoch v spolupráci s kozmetickými salónmi. Výslednú kvalitu produktov posudzujú nezávislé akreditované pracoviská, kde sa testujú fyzikálne aj chemické vlastnosti, mikrobiologická kvalita, kontroluje sa prítomnosť nečistôt a zakázaných látok. àla Palla tak spĺňa náročné kritériá a je držiteľkou európskeho aj medzinárodného certifikátu.

Made in Slovakia

A čo viac? Ide o unikátny výrobok, ktorý je výrábaný aj balený na Slovensku. Už ste hrdé? Kozmetika àla Palla obsahuje nielen čisto prírodné látky, ale aj množstvo vitamínov, minerálov, antioxidantov, esenciálnych olejov či hydratačných látok. Je vyrobená bez parabénov, alkalických mydiel, farbív, parafínov, ropy či silikónov. „Tieto produkty jednoducho nezaťažujú životné prostredie, nie sú testované na zvieratách a dokonca sú vhodné aj pre alergikov a ľudí s citlivou pokožkou. Navyše krásne voňajú po kvetoch a po bylinkách, pretože idú ruka v ruke s prírodou,“ vymenúva doktorka, ktorá už roky zbiera hlavne požiadavky svojich klientov, analyzuje ich typ pokožky a vyberá ingrediencie tak, aby v kombinácii dosiahli čo najlepší výsledok. „Keď už sú vybraté jednotlivé zložky a ich pomery, prichádza na rad zmiešanie. To prebieha v špeciálnom homogenizéri bez prístupu kyslíka, aby nedošlo k oxidácii. Hotové výrobky sú okamžite zabalené a optimálne skladované, aby si uchovali čo najviac zo svojich vlastností,“ dodáva a my musíme spomenúť aj jedinečný airless systém, ktorý produkty àla Palla obsahujú. To znamená, že sú vzduchotesné a krém tak neprichádza do kontaktu so vzduchom, čím sa výrazne zvyšuje jeho ochrana pred poškodením a predlžuje jeho životnosť. Jedným kliknutím získate odporúčanú dávku na jedno nakrémovanie a vďaka tomuto systému zabezpečíte aj úplné vypumpovanie krému. Jednoducho, zdroj zdravia a krásy v jedinom tégliku.

najpredávanejšie
produkty