Sérum s vitamínom C:  Ako ho správne používať v lete?

Sérum s vitamínom C:
Ako ho správne používať v lete?

Ohľadom použitia kozmetiky s vitamínom C v letnom období existuje množstvo otázok. My vám ich zodpovieme.
25. 06. 2019
autor Jarmila
Sérum s vitamínom C:  Ako ho správne používať v lete?

Prečo je Sérum s vitamínom C vhodné na leto, ak sa správne použije?

Opakovane sa nás pýtate: „Môžem v lete používať Sérum s vitamínom C alebo ho mám odložiť na zimu? Počula som, že kozmetika s vitamínom C by sa mala používať iba v zime, pretože po vystavení slnku môže spôsobiť poškodenie kože, napríklad nežiaduce škvrny…“
Vaše pochybnosti chápeme. Skutočne, pri viacerých zložkách aplikovaných na pokožku je vhodné zvážiť vystavenie sa slnku. Je to napríklad kyselina glykolová použitá vo vyšších koncentráciách, pretože zvyšuje citlivosť na súčasti slnečného žiarenia. To isté platí pre kyselinu retinovú v dermálnych liekoch (pre hromadne vyrábanú kozmetiku je zakázaná), pre hypericín z extraktu ľubovníka bodkovaného či pre niektoré zložky vonných kompozícií, ktoré sú spojené s fototoxicitou, peroxidáciou lipidov a poškodením DNA vplyvom UV žiarenia.
Ale vitamín C? Naopak! Je to zložka kozmetiky, ktorú môžete bezpečne používať po celý rok. Pritom práve pre letné obdobie je ideálnou ochrannou látkou, pretože vtedy je naša koža vystavená najvyššej dávke UV žiarenia – a tým aj ataku obrovského množstva škodlivých voľných radikálov. Keďže človek si vitamín C nevie vytvoriť, nutné je dodávať ho organizmu zvonka. Bližšie o význame príjmu vitamínu C do organizmu cestou výživy a kozmetiky píšeme v našom nedávnom blogu: „Pravda o vitamíne C v kozmetike“.
Prv uvedené však platí v prípade správne formulovaného prípravku a v prípade použitia správnym spôsobom! V tomto článku to ozrejmíme. Jestvujú dve hlavné príčiny, pre ktoré dochádza k stmavnutiu niektorých kozmetických prípravkov s vitamínom C alebo k stmavnutiu pokožky. Obe súvisia s oxidáciou.

1. Určité kozmetické prípravky s vitamínom C stmavnú priamo v obale.

PRÍČINA: Po otvorení klasického obalu a po kontakte so svetlom, teplom a vzduchom – vitamín C oxiduje a stráca svoju účinnosť.
PRÍSTUP àla Palla: Sérum s vitamínom C àla Palla je adjustované v bezkontaktovom pupmičkovom (airless) obale z nepriehľadného materiálu.  

2. Určité prípravky s vitamínom C spôsobia nepravidelné stmavnutie (škvrny) pokožky.

PRÍČINA: kyselina L-askorbová sa v povrchových vrstvách pokožky zložitým prirodzeným metabolizmom rozkladá na erytrulózu (druh cukru), ktorá s keratínom vytvára hnedú farbu (Maillardova chemická reakcia známa aj z karamelizácie). To je jedna z účinných zložiek niektorých samoopaľovacích prípravkov. „Opálenie“, a teda aj „škvrny“ z erytrulózy, trvajú zhruba týždeň. Najrýchlejšie sa rozkladá kyselina L-askorbová, pomalšie jej deriváty.
PRÍSTUP àla Palla: Sérum s vitamínom C àla Palla obsahuje stabilizovanú formu vitamínu C – askorbylfosfát horečnatý (Magnesium Ascorbyl Phosphate, MAP). Je to výborná alternatíva kyseliny L-askorbovej, nielenže je odolnejšia voči oxidácii a degradácii, ale voči pokožke je jemnejšia (menej kyslá). V sére vitamínom C àla Palla je však použitá ešte sofistikovanejšia forma: patentovo chráneným spôsobom je zapúzdrená do maličkých guľôčok ROVISOME® C. Umožňujú transdermálny prienik tejto formy vitamínu C až do hlbších vrstiev pokožky, takže farebné škvrny na povrchu majú malú šancu. V pokožke sa vďaka kožným enzýmom (fosfatázam) postupne uvoľňuje biologicky účinná kyselina L-askorbová. A v tomto okamihu sa prejavia jej známe fyziologické a kozmetické benefity (ochrana pred voľnými radikálmi, stimulácia syntézy kolagénu, rozjasnenie a zjemnenie pokožky). Štúdie ukázali, že prostredníctvom transdermálnych systémov ROVISOME® C sa do živých vrstiev kože dostane dvakrát toľko vitamínu C, než pri kozmetickej aplikácii neenkapsulovanej formy. Navyše, silným prírodným antioxidantom ochraňujúcim derivát vitamínu C v sére s vitamínom C àla Palla je aj obsiahnutý extrakt plodov schizandry čínskej.

Kto, kedy a ako používať àla Palla sérum s vitamínom C v lete?

Rodové a vekové obmedzenie tu prakticky neexistuje – vhodné pre ženy i mužov zhruba od 25 rokov. Dôležitejší je postup aplikácie. Najprv vklepkajte do pokožky sérum s vitamínom C a následne ho prevrstvite krémom àla Palla vhodným pre Váš typ pleti. Vo všetkých produktoch àla Palla sú použité stabilizované formy vitamínu C. V lete je možná aplikácia aj cez deň, ale pri jemnej svetlej pokožke je optimálna aplikácia večer. Vaše telo si načas vytvorí zásobu tejto látky, takže ráno je pokožka pripravená na obranu pred útočiacimi škodlivinami.

najpredávanejšie
produkty

O značke
Bez skratiek a kompromisov. Prirodzene.
Vývoj a výroba
Inovatívny prístup v estetickom balení.