Tekuté kryštály v krémoch àla Palla

Tekuté kryštály
v krémoch àla Palla

Tekuté kryštály sú unikátnym nosičom biologicky aktívnych látok do kože porovnateľným len s lipozómami.
27. 12. 2018
autor Jarmila
Tekuté kryštály v krémoch àla Palla

Zatiaľ čo displej z tekutých kryštálov (Liquid Crystal Display, LCD) je už bežnou súčasťou našich mobilov, počítačových monitorov a televíznych obrazoviek, v kozmetike sú pomerne novým pojmom. Ich účinky môžu byť skutočne jedinečné, ale jednoduchá interpretácia ich fungovania je ťažšia, ako pri ktorýchkoľvek iných kozmetických novinkách.

Čo sú tekuté kryštály?

Väčšina látok v prírode existuje maximálne v troch skupenstvách – pevnom, kvapalnom a plynnom. Niektoré (zväčša s úzkymi a dlhými molekulami) však majú jedinečnú schopnosť – byť štvrtým skupenstvom. Na jednej strane sú organizovaným stavom hmoty (teda sú kryštálom) a na druhej strane sú stále schopné prúdenia (teda sú kvapalné). Sú to tzv. tekuté kryštály. Mnohí vedci za tekuté kryštály označujú aj živé bunky. A keďže dvojvrstvové lamely lipidov medzi bunkami pokožky majú tiež štruktúru tekutých kryštálov, sú tieto prípravky schopné prenášať účinné látky do takej hĺbky pokožky, ktorá je porovnateľná len s lipozómami. Na tekuté kryštály sa voda viaže špeciálnym spôsobom, takže nepodlieha rýchlemu odparovaniu: oproti tradičným emulziám tak niekoľkonásobne zlepšujú hydratáciu pokožky alebo vlasov.

Biomimetizmus v Elixíre harmónie àla Palla a Očnom kréme s kmeňovými bunkami àla Palla

Výroba kozmetiky s tekutými kryštálmi nie je jednoduchá a preto takéto prípravky sú luxusnou záležitosťou. Navyše, v dvoch unikátnych prípravkoch àla Palla, a to v Očnom kréme s kmeňovými bunkami a v novinke Elixír harmónie je štruktúra tekutých kryštálov pripravená v súlade s konceptom biomimetizmu. Že čo to znamená? Všeobecne biomimetizmus (z gréckeho: bios – život a mimesis – napodobňovanie) je príprava materiálov a zavádzanie procesov inšpirovaných biologickým svetom. Pokiaľ ide o kozmetiku, je to vytvorenie prípravkov schopných napodobňovať bioštruktúru kože alebo vlasov. Takým je aj biomimetický emulgátor na báze derivátov olivového oleja a špeciálnych prírodných cukrov, ktorý je použitý na formovanie štruktúry tekutých kryštálov v oboch prípravkoch àla Palla. Biomimetizmus je najnovší trend modernej kozmetológie (vedy o kozmetike).

V čom sú oba prípravky unikátne?

Benefitov je viacero.

  • Prvým z nich je už spomínaná biomimetická štruktúra tekutých kryštálov. Klinické testy preukázali, že prípravky na báze tohto biomimetického emulgátora umožňujú penetráciu vo vode rozpustných biologicky aktívnych látok až do žiaducich štruktúr pokožky. V oboch prípravkoch ála Palla je takým vysokoúčinný komplex prírodných látok zadržujúcich vlhkosť (sodná soľ kyseliny mliečnej, sodná soľ kyseliny pyrolidónkarboxylovej, aminokyselina glycín, ovocný cukor a urea), ktoré dopĺňajú alebo nahradzujú chýbajúce identické zložky prirodzeného hydratačného faktora (Natural Moisturizing Factor) pokožky. Súčasťou komplexu je aj vo vode rozpustný vitamín B3 (niacínamid) podporujúci tvorbu ceramidov a mikrocirkuláciu krvi.
  • Druhým benefitom je skutočnosť, že biomimetický emulgátor je priateľský s hydrolipidovým filmom na povrchu pokožky, čím podporuje jeho bariérovú funkciu. K tvorbe tohto potrebného „kabáta kože“ prispieva aj cukor rastlinného pôvodu (inositol), ktorý je súčasťou obsahového hydratačného komplexu.
  • Tretím benefitom tohto prípravku sú výťažky kmeňových buniek kostihoja lekárskeho. Moderná kozmetológia spoločne s aktuálnymi objavmi dermatológie, cytológie a iných odborov preukázala, že účinné látky z kmeňových buniek niektorých mimoriadne aktívnych rastlín môžu obnoviť vitalitu zárodočnej vrstvy pokožky pri jej slabnúcej obnove spôsobenej starnutím a vonkajšími vplyvmi. Jednými z takých buniek sú výťažky kmeňových buniek kostihoja lekárskeho. Jeho silu pri hojení kostného tkaniva poznali už naše pra-prababičky. Pleť, najmä v okolí očí, je vystavované nielen mnohým nežiaducim faktorom, ale aj extrémnej mimike, preto je unikátnym príjemcom kozmetiky s výťažkami z kmeňových buniek.
  • Štvrtým benefitom je úžasná zložka ROVISOME® C – lipozomálne viazaný a stabilizovaný vitamín C. Tento patentovo chránený systém zaisťuje transport látky do hlbších vrstiev pokožky, kde sa z neho uvoľňuje aktívny vitamín C. Jeho účinky sú blahodarné – chráni vnútorné vrstvy pokožky pred voľnými radikálmi, pôsobí revitalizačne a depigmentačne. Bez tohto systému by vitamín C zostal len v povrchovej vrstve pokožky. Okrem toho obsahuje aj voľný vitamín C a vitamín E, ktoré zneškodňujú voľné radikály na povrchu pokožky.
  • Piatym benefitom je stabilizovaná forma kyseliny hyalurónovej – ľudskému telu vlastnej látky Vďaka svojim nevídanej schopnosti viazať vodu, zlepšuje dlhodobú hydratáciu, turgor a napätie kože, zabraňuje vzniku vrások a navracia pleti mladistvý jas.
  • Šiestym benefitom je komplex účinných zložiek cielene vybraných rastlinných extraktov a biologicky aktívnych látok. Extrakty listov zemolezu kozieho a zemolezu japonského majú antibakteriálne, protizápalové, detoxikačné a celkovo upokojujúce účinky. Výťažok z kvetov nechtíka lekárskeho pokožku upokojuje a zvláčňuje, extrakt kvitnúcej vňate očianky lekárskej zmierňuje opuchy, zápaly, kruhy pod očami, prekrvuje a vypína pleť, má antibakteriálne účinky, pôsobí sťahujúco a protizápalovo. Extrakt listov mäty piepornej, má upokojujúce, tonizujúce a osviežujúce účinky a extrakt koreňa života (ženšenu) pokožku prekrvuje, hydratuje, tonizuje a celkovo regeneruje.
  • Siedmym benefitom oboch prípravkov sú účinky dvoch úžasných prírodných olejov. Olej z konopy siatej s nízkym až nulovým podielom psychotropných látok (na rozdiel od konopy indickej) ako jeden z mála má optimálny pomer pre zdravie a krásu pokožky nevyhnutných omega-3 a omega-6 mastných kyselín. Spolu s olivovým olejom pokožke prinášajú komplex biologicky aktívnych látok v nich rozpustených: vitamínov, fytosterolov, antioxidant hydroxytyrozol a fytoskvalén, ktoré chránia pokožku pred vysychaním, škodlivými účinkami voľných radikálov, pôsobia upokojujúco a regeneračne.
  • Aj keď bázou účinných látok sú oba prípravky podobné, ich množstvo je rôzne podľa lokálnych potrieb pokožky. Očný krém s kmeňovými bunkami je ľahší a je exkluzívne vhodný pre očné okolie. Elixír harmónie, ktorý obsahuje viac výživných olejov, má hutnejšiu konzistenciu a je určený na celú tvár, krk a dekolt. Oba prípravky sú vhodné pre ošetrenie všetkých dospelých typov pleti, ale špeciálne pre revitalizáciu pleti stresovanej a zrelej.

najpredávanejšie
produkty

O značke
Bez skratiek a kompromisov. Prirodzene.
Vývoj a výroba
Inovatívny prístup v estetickom balení.